Nemoc

24. ledna 2007 v 19:54 | Boruwka |  :: Nástěnka ::
Na konci sedmdesátých let 20. století se začaly objevovat zprávy o novém typu poruchy příjmu potravy, kde jsou dominující záchvaty nekontrolovatelného přejídání a následného zvracení. V roce 1979 tak popsal prof. Russel mentální bulimii.

Jde o opakující se epizody záchvatovitého přejídání, tj. během krátkého časového úseku konzumace mnohem většího množství jídla, které většina lidí nedokáže ve stejné době sníst. O pocit ztráty kontroly nad jídlem, kdy pacientka nemůže přestat jíst, pokud nemá pocit plnosti. O opakované nepřiměřené chování, jehož cílem je zabránit navýšení hmotnosti, a to pomocí zvracení bezprostředně po jídle.
Mentální bulimie se vyskytuje většinou u dívek a žen kolem 16. až 18. roku a výše, jen výjimečně u třinácti- až čtrnáctiletých. Výskyt v populaci je 1-3 %. U mužů je mentální bulimie pouze sporadická. Mentální bulimie v řadě případů souvisí s mentální anorexií - bulimické pacientky v minulosti trpěly anorexií.
Léčba dětí s poruchou příjmu potravy je často svízelná, vyžaduje velkou trpělivost zdravotnického personálu i celé rodiny. Projevy onemocnění mohou recidivovat, přetrvávat do dospělosti, kdy je často již jen v rukou postiženého - nejčastěji postižené dívky či ženy - její další osud.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blackie Blackie | Web | 24. ledna 2007 v 20:10 | Reagovat

Ta poslední věta je krásná... Odvrátí oči, protože já vím.. On ví.... :´(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama